Czas

Pędzi. Nieustannie. Chyba coraz szybciej. Obiecalam sobie, że będę tu wchodzić i regularnie pisać o postępach Szkraba a ledwo pamiętam o istnieniu tego miejsca a nawet jak już sobie przypomnę to nie zawsze jest czas by wpaść i zanotować choć kilka słów.

Ale skoro właśnie śpi to wykorzystuję ten moment i na szybko o postępach…

Główkę trzyma już pięknie. Bałam się trochę wcześniej, kiedy się rozleniwił ale tydzień ćwiczeń i wszystko wróciło do normy. Teraz już ta główka wcale nie opada. Dzielnie trzyma ją w górze i z zainteresowaniem rozgląda się na boki. W sumie widzę też, że powoli leżąc na brzuszku, próbuje wysuwać rączki po zabawki.

Jeśli o zabawkach mowa to i tu poczynione zostały postępy. Już pewnie chwyta w swoje malutkie rączki jakieś grzechotki czy misie. Jeszcze nie zawsze umie je obrócić czy położyć tak jakby chciał ale z chwyceniem danego przedmiotu problemu nie ma.

 

Kolejna rzecz to ćwiczenia. Uwielbia je od pierwszego dnia życia i chyba ta miłość jest coraz większa

 

Co jeszcze co jeszcze?

A! Gada coraz więcej. I bez przerwy się uśmiecha i jest to coś najpiękniejszego na świecie aż całe oczka mu się świecą.

 

A no i jest smakoszem. Wszyscy mówią by coś poza mlekiem wprowadzać od 4 miesiąca więc jeszcze kilka dni po czekamy, ale zdarzyło sie nam już spróbować skórki od chleba, jabłka, ziemniaczka z masełkiem w ilościach minimikro tylko podanych na paluchu u mamy i coś czuję, że kiedy już zacznie dostawać swoje pierwsze porcje to będzie zachwycony już teraz sie oblizywal i piszczał z radości

 

Rany i pomyśleć, że bałam się tego, że będzie rósł i już nie będzie takim fajnym niemowlakiem. Teraz z każdym dniem myślę, że jest coraz fajniejszy

No to chyba na tyle.

  3 comments for “Czas

 1. ~Constance
  28 marca 2017 o 08:40

  Polecam https://www.hafija.pl/2013/03/kiedy-rozszerzac-diete-dziecka-i-po-czym-poznac-ze-dziecko-karmione-piersia-jest-gotowe-do-jedzenia-pokarmow-stalych.html – tam jest dokładnie o rozszerzaniu diety u malucha.

  Na dobrą sprawę przez pierwszy rok nie musisz diety rozszerzać, wystarcza samo mleko. Ponadto zamiast papek i miksowania polecam BLW- http://alaantkoweblw.pl/ – ale do tego maluch musi siedzieć. My wprowadzamy pomału jajko na twardo, makaron, pieczoną marchewkę. Trochę bałaganu, ale nie musisz bawić się w tworzenie papek, które koniec końców wyglądają i smakują tak samo. ;)

  Poczytaj i się nad tym zastanów. Dzięki BLW i Ty i maluch jecie to samo w tym samym czasie. :)

 2. ~Constance
  30 marca 2017 o 11:26

  Nie od 4 miesiąca,a od 6. Poczytaj o BLW. ;)

 3. ~Constance1011
  2 kwietnia 2017 o 16:42

  Polecam BLW,ale dopiero od 6 miesiąca.
  No i pamiętaj, że dzieciom nie rozszerza się już diety od 4 miesiąca, tak jak kiedyś, tylko od 6.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *