Kosi kosi łapki

Kurczę zaczynam się bać zostawiać swoje dziecko choćby na kilka godzin bo już mnie coś omija. wyskoczylam na noc do Elviry, wracam kolejnego dnia z samego rana i co? I moje dziecko robi ,kosi, kosi,, bo babcia nauczyła

 

A jak sobie pomyśle ile będzie mnie omijać każdego dnia, kiedy jego połowę będzie spędzał z childminder

Tłumaczę sobie, że tak musi być, bo praca, że na pewno będzie mu tam dobrze, że będzie zadowolony bo złapie kontakt z innymi maluchami a jednocześnie najchętniej bym go z objeć nie wypuściła…

 

Jeśli chodzi o sprawy rodzinne wciąż kiepsko. Ojciec raz na jakiś czas zapyta od niechcenia jak mały, ale totalnie nie interesuje go nic co trzeba ogarnąć, byśmy mogli funkcjonować po powrocie ,,radź sobie sama, rób co chcesz,, to odpowiedź jaka słyszę, gdy informuje że może być z czymś problem.

Babcia ze strony ojca nawet nie pyta o malucha co jest już totalnie słabe.

Całe szczęście że chociaż kwestie mieszkania, childminder i pracy mamy już załatwione.

 

Przyszło mi do głowy, że byłoby mi łatwiej, gdybym umiała nienawidzić, czuć złość czy gniew. Tymczasem czuje jedynie rozczarowanie/obojętność w stosunku do M do całej tej ,,sytuacji,,.

Wiem też, że nigdy w życiu mu nie wybacze. To że nas zostawia jest nie w porządku, ale jestem w stanie zrozumieć. Nie pojmuję jednak zupełnie braku pomocy czy zainteresowania losem syna. Bawi mnie kiedy słyszę ,,kto wie, może jeszcze kiedyś będziecie razem,,. Nie wiem jak miałabym zaufać czy wybaczyć. Nie jestem w tym dobra, a może zwyczajnie uważam, że na to nie zasługuje.

Zabawne jest to że od początku prowadzenia tu zapisków unikalam dodawania czegokolwiek o naszych relacjach, tak jakby było wszystko dobrze. Nawet teraz nie wylewam wiadra pomyj. Zmęczenie to czy dorosłość…

 

Trzeba jednak wrócić do starej formy i notować zmiany u malucha a odejść od spraw osobistych. Szkoda zaśmiecać te przestrzeń skoro z założenia miała być wolna od problemów.

 

A skoro o problemach…

Jak oduczyć dziecko ganiania za psem i targania go za uszy oraz otwierania wszystkich szafek do których tylko zdoła dosiegnac?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *